Peeling lekarski
medest8

To sposób na szybką poprawę wyglądu skóry.
Zabieg polega na usunięciu z poddawanych zabiegowi powierzchni martwych komórek przy użyciu mieszaniny związków chemicznych. Dzięki temu procesowi skóra nabiera świeżego wyglądu, wygładza się i rozjaśnia. Spłycają się drobne zmarszczki i zanikają przebarwienia. Odnowiony i wygładzony naskórek łatwiej przyjmuje zawarte w kosmetykach substancje odżywcze.

 

Peelingi stosowane są w różnych wskazaniach medycznych:
– osobom z trądzikiem pozwalają odblokować pory, zmniejszyć łojotok, zmniejszyć ilość pojawiających się zaskórników i krostek.
– osobom z cerą tłustą – ściągają rozszerzone pory
– pacjentom z bliznami – wypłycają i ujednolicają blizny sprawiając, że stają się one mniej widoczne
– są skutecznym sposobem usuwania zmian posłonecznych – plamy, przebarwienia
– stymulują skórę do odnowy – są skutecznym sposobem opóźniającym proces starzenia.

 

W zależności od rodzaju skóry i problemu medycznego lekarz dobiera peeling odpowiedni dla danego pacjenta. Stosowane są preparaty znacznie mocniejsze od tych zwykle dostępnych w gabinetach kosmetycznych , co przekłada się na większą skuteczność wykonywanych zabiegów.

 

COSMELAN
Jest najskuteczniejszą z dostępnych na rynku terapii przeciwprzebarwieniowych. Substancje zawarte w peelingu blokują wytwarzanie w skórze melaniny – barwnika odpowiedzialnego za powstawanie przebarwień. Obserwowane efekty to redukcja do 95% plam i przebarwień na skórze. Dodatkowym efektem działania peelingu jest ściągnięcie rozszerzonych porów, zmniejszenie łojotoku i znaczna odnowa naskórka.
Terapia składa się z 2 etapów – zabiegu w gabinecie oraz terapii domowej. Terapię domową przeprowadza się w oparciu o otrzymane od lekarza kosmetyki.
Zabieg polega na nałożeniu w gabinecie maski, z którą pacjent wychodzi do domu ( warto umowić się po południu). Po wskazanym przez lekarza czasie pacjent zmywa maskę i rozpoczyna terapię domową .

 

YELLOW PEEL
To wszechstronnie działający o dużych możliwościach zabieg, bardzo lubiany przez pacjentki ze względu na dobre efekty i małą uciążliwość .
W zależności od ilości użytych warstw można uzyskać efekt powierzchownego bądż głębszego złuszczania – stosownie od problemu medycznego i oczekiwań pacjenta.

 

Substancje zawarte w peelingu powodują rozjaśnienie, wygładzenie i odmłodzenie naskórka. Retinol pobudza skórą do produkcji kolagenu – zwiększa się jędrność i napięcie, drobne zmarszczki stają się mniej widoczne, a substancje depigmentujące powodują rozjaśnienie przebarwień i zapobiegają powstawaniu nowych. Efektem zabiegu jest też zmniejszenie łojotoku i skłonności do powstawania zaskórników.

DentaSpa.pl © 2014

   Realizacja: Icommedia.pl