ENDODONCJA – Leczenie kanałowe przy użyciu mikroskopu
Leczenie kanałowe

Endodoncja to dział stomatologii, która zajmuje się leczeniem kanałów zęba.

 

W naszym gabinecie dentystycznym wykonujemy również zabiegi z zakresu endodoncji. Leczenie kanałowe to bardzo złożony proces, który wymaga precyzji i nowoczesnego sprzętu stomatologicznego. Jeszcze do niedawna skruszone zęby były skazane na usunięcie. Obecnie dzięki specjalistycznemu sprzętowi, którym dysponujemy, możemy je skutecznie leczyć.

 

Leczenie kanałowe DentaSpa Lublin

 

Wysokiej jakości urządzenia pozwalają nam na dogłębne oczyszczenie kanałów korzeniowych z bakterii. Proces leczenia dentystycznego zaczynamy od pomiaru długości kanału przy użyciu endometru (elektroniczny pomiar długości kanału) oraz radiowizjografii (komputerowe zdjęcie RTG). Czasami niezbędne jest użycie mikroskopu. Najczęściej do wypełniania kanałów stosujemy materiał zwany gutaperką. Wprowadzamy ją do kanału na odpowiednią głębokość, odpowiednio uplastyczniamy i dopasowujemy jej kształt. Ten zabieg stomatologiczny pozwala trwale i precyzyjnie wypełnić kanały korzeniowe zęba. Naszym dentystom bardzo często udaje się wyleczyć chory ząb i uratować go przed usunięciem.

Klinika Denta Spa jest wynikiem pasji doświadczonych specjalistów z dziedziny stomatologii, których połączyła wspólna idea: stworzenie kliniki o zupełnie nowej jakości, łączącej troskę o zdrowie z dbaniem o piękno. Nasz klucz do sukcesu to profesjonalna i kompetentna obsługa – zarówno medyczna, jak i administracyjna – oraz najwyższej klasy sprzęt i materiały renomowanych firm. Stawiamy na najnowsze osiągnięcia techniczne i naukowe, dzięki czemu zabiegi trwają krótko, są bezbolesne i bezpieczne.

 

Leczenie kanałowe w Lublinie – tel.: +48 (81) 741-46-17

DentaSpa.pl © 2014

   Realizacja: Icommedia.pl