OZONOTERAPIA
ozonoterapia

Ozonoterapia jest bezbolesną i nieinwazyjną, a zarazem skuteczną metodą w walce z wczesnymi zmianami próchnicotwórczymi. Zabieg ozonoterapii odbywa się bezstresowo i jest szczególnie polecany u dzieci do leczenia zębów mlecznych jak i stałych.
Leczenie ozonem jest bezpieczne, szybkie i bezbolesne.
Próchnica zębów jest szeroko rozpowszechnioną chorobą cywilizacyjną na świecie. Próchnica charakteryzuje się postępującą, zlokalizowaną destrukcją szkliwa i zębiny spowodowaną aktywnością płytki bakteryjnej.
Ozonoterapię możemy stosować w
– leczeniu stanów zapalnych błony śluzowej jamy ustnej o etiologii bakteryjnej i wirusowej,
np. oprzyszczka.
– leczenie stanów zapalnych przyzębia,
– w chirurgii stomatologicznej jako profilaktyka lub leczenie
Przy wczesnym wykryciu próchnicy leczenie jest możliwe za pomocą ozonu. Ozon niszczy bakterie znajdujące się w zębach. Ozonator pobiera tlen z powietrza i zamienia go w ozon. Cały zabieg trwa kilkanaście sekund i niszczy prawie 100% próchnicotwórczych bakterii. Zabieg ozonoterapii jest bardzo łatwym i przyjemnym sposobem leczenia próchnicy, szczególnie u małych pacjentów, dla których wizyta u stomatologa jest ogromnym stresem. Małe dzieci często niedokładnie myją zęby, dlatego bardzo ważne jest zabezpieczenie wyrzynających się zębów stałych metodą ozonowania.

W DenatSpa ozon wykorzystujemy także w czasie leczenia endodontycznego, co zapewnia trwałą dezynfekcję systemów kanałów korzeniowych, do leczenia opryszczki, aft, po usunięciu zębów w celu szybszego ich wygojenia oraz w leczeniu paradontozy.

DentaSpa.pl © 2014

   Realizacja: Icommedia.pl