Wyposażenie

Laser diagnostyczny Diagnodent

Laser diagnostyczny DIAGNODENT - pozwala na wczesne wykrycie próchnicy - służy wykrywaniu wczesnych zmian patologicznych w strukturach twardych tkanek zęba. Zmiany te dotyczą ognisk demineralizacji i zmian w szkliwie i zębinie, wczesne zmiany próchnicowe typu plama próchnicowa na powierzchniach gładkich, jak i w bruzdach zębów.. Działanie lasera polega na wysyłaniu promienia w kierunku zęba. Pod wpływem światła lasera w tkankach zmienionych próchnicowo dochodzi do zjawiska fluorescencji, która mierzona jest w skali od 1 do 99. Dzięki temu jesteśmy w stanie wykryć próchnicę zanim pojawi się ubytek.


Planmeca Intra

Jednym z podstawowych elementów prawidłowego leczenia stomatologicznego jest odpowiednia diagnostyka. W naszym gabinecie posługujemy się najnowocześniejszą aparaturą do wykonywania zdjęć rentgenowskich - jest to: najnowszej generacji aparat punktowy Planmeca Intra oraz system radiografii cyfrowej dający na ekranie komputera w ciągu kilku sekund czytelny obraz diagnostyczny.


System radiografii cyfrowej umożliwia wykonanie zdjęć najwyższej jakości przy równoczesnym zredukowaniu dawki promieniowania nawet do 70-90% (około 10-krotnie mniejsze promieniowanie w porównaniu do tradycyjnej kliszy). Specjalny czujnik (zastępujący tradycyjną kliszę rtg) podłączony do komputera umieszcza się w ustach pacjenta i wykonuje zdjęcie.

Planmeca ProMax

Cyfrowy aparat rentgenowski PLANMECA PROMAX jest najnowocześniejszym urządzeniem do otrzymywania pantomograficznych zdjęć cyfrowych rentgenowskich. Umożliwia otrzymanie obrazu pantomograficznego jamy ustnej na ekranie monitora komputerowego, jego obróbkę i archiwizację. Zastosowanie cyfrowego czujnika redukuje dawkę promieniowania rentgenowskiego o ponad 60%. Planmeca ProMax wykorzystuje robotyczną technologię SCARA do zapewnienia superprecyzyjnych ruchów ramienia rentgenowskiego i otrzymania dowolnych obrazów rentgenowskich twarzoczaszki.


Zastosowanie systemu radiografii cyfrowej pozwala obniżyć dawkę promieniowania aż o 90%. Obraz zdjęcia otrzymujemy na monitorze komputera już w kilka sekund po wykonaniu zdjęcia. Zdjęcie takie możemy kilkadziesiąt razy powiększyć, co pozwala tak lekarzowi jak i pacjentowi szczegółowo obejrzeć zdjęcie. Istnieje możliwość przetworzenia obrazu, zmiany jasności i kontrastu, co pozwala przeanalizować najmniejsze detale i pomierzyć je co do milimetra. Wszystkie wykonane zdjęcia są automatycznie zapisywane i archiwizowane. Zalety systemu radiografii cyfrowej mają bezpośredni wpływ na skuteczne leczenie Pacjenta, pozwalają na znaczne zaoszczędzenie czasu (mniejsza liczba dodatkowych wizyt w gabinecie stomatologicznym).

Piaskarka abrazyjna KaVo RONDOflex

Bez hałasu, bez wiercenia, bez wibracji: przyjemne leczenie dla pacjentów szczególnie wrażliwych na zabiegi stomatologiczne, a zwłaszcza dla dzieci.


System abrazji powietrznej KaVo z dodatkowym strumieniem wody. Skuteczna i delikatna metoda preparacji: Cząsteczki proszku są przyspieszane do prędkości 20 m/sek. Ich energia kinetyczna w kontakcie z powierzchnią zęba jest przekształcana w zdolność do ścierania tkanek twardych. Wysoce efektywna preparacja ubytków umożliwiająca maksymalne zachowanie zdrowych tkanek zęba.

Lampa do wybielania BT-Cool-Easy

Zabieg wybielania jest całkowicie bezpieczny (absolutnie neutralny dla zębów), co potwierdzają liczne badania naukowe i trwa zaledwie około 30 do 50 min.


Urządzenia ułatwiające precyzyjne opracowanie wypełnienie kanałów korzeniowych płynną gutaperką. Pozwala precyzyjne dotrzeć do najdalszych odcinków kanału korzeniowego. Z niezwykłą dokładnością wprowadza termoplastyczną gutaperkę do kanału i daje najbardziej pożądane efekty wypełnienia. Wprowadzana do kanału płynna gutaperka jest obecnie najlepszym, dostępnym materiałem wypełniającym.

Laser biostymulacyjny Biolaser 1 KOLMIO

Laser terapeutyczny jest urządzeniem zaprojektowanym dla szerokiej gamy zastosowań medycznych np. w laryngologii, stomatologii, medycynie fizykalnej, sportowej czy reumatologii. Niewidzialne dla oka promieniowanie podczerwone (o długości fali 905 nm ) generowane przez laser pozwala wykonać efektywne, przezskórne, bezinwazyjne i niechemiczne zabiegi terapeutyczne. W stomatologii laser biostymulacyjny używany jest w bardzo dużej liczbie przypadków. Pozwala skrócić czas gojenia dziąsła po usunięciu zęba oraz zmniejszyć towarzyszące gojeniu dolegliwości bólowe. Używany jest do leczenia nadżerek śluzówki, opryszczki i w wielu innych przypadkach. Promienie lasera są całkowicie bezpieczne, oczywiście stosowane przez przeszkolony w tym zakresie personel naszej kliniki.

Sterylizacja

Nasza Klinika kładzie szczególny nacisk na higienę i sterylizację narzędzi. Dbając o bezpieczeństwo Pacjentów wiele zużywanych narzędzi jest jednorazowych i utylizowanych po zużyciu. Przed ponownym użyciem narzędzia wielokrotnego użytku muszą być zdezynfekowane, umyte, a następnie wysterylizowane. Wszystkie narzędzia pakowane są w pakiety sterylizowane w nowoczesnym autoklawie firmy Melag.

Autoklaw

Autoklaw jest to urządzenie niezbędne w gabinecie stomatologicznym zapewniające sterylność narzędzi i materiałów. Nadto stosujemy system autodezynfekcji unitów stomatologicznych który pozwala na zastosowanie specjalnych płynów dezynfekujących podczas pracy fotela. Dzięki temu woda w kubku, jak i wydostająca się podczas pracy końcówek jest jałowa i czysta. Do fotela dostarczane jest sterylne powietrze do końcówek. Do każdego zabiegu używamy jednorazowych rękawiczek lateksowych, czasami zmieniając je kilkakrotnie w trakcie zabiegu. W trakcie zabiegów chirurgicznych używamy jednorazowych ubrań i chust chirurgicznych. W gabinecie jest działająca sprawna wentylacja, która ma na celu usuwanie zanieczyszczeń z powietrza. Wszystkie części wyposażenia których nie da się poddać sterylizacji w autoklawach są myte specjalnym preparatem.

DentaSpa.pl © 2014

   Realizacja: Icommedia.pl