Radiologia stomatologiczna
radiologia-nowe

Radiologia zajmuje szczególne miejsce w obszarze działań stomatologii. Służy do obrazowania stanu zdrowia pacjenta. Na podstawie szczegółowych badań możemy opracowań plan leczenia dentystycznego.
Posiadamy wiele urządzeń najwyższej klasy, które pomagają nam w codziennej pracy dokładnie zbadać stan uzębienia pacjentów. Gabinet stomatologiczny Denta Spa jest wyposażony w najnowszej generacji aparat punktowy Planmeca Intra oraz system radiografii cyfrowej. Za pomocą tych narzędzi możemy dokonać precyzyjnych pomiarów i szczegółowo zbadać zęby.

Gabinet dentystyczny wyposażyliśmy także w cyfrowy aparat rentgenowski PLANMECA PROMAX. Wykonujemy nim cyfrowe zdjęcia rentgenowskie wszystkich struktur szczęki i żuchwy(tzw. pantomografy).

 

 

 

Planmeca ProMax
Cyfrowy aparat rentgenowski PLANMECA PROMAX jest najnowocześniejszym urządzeniem do otrzymywania pantomograficznych zdjęć cyfrowych rentgenowskich. Umożliwia otrzymanie obrazu pantomograficznego jamy ustnej na ekranie monitora komputerowego, jego obróbkę i archiwizację. Zastosowanie cyfrowego czujnika redukuje dawkę promieniowania rentgenowskiego o ponad 60%. Planmeca ProMax wykorzystuje robotyczną technologię SCARA do zapewnienia superprecyzyjnych ruchów ramienia rentgenowskiego i otrzymania dowolnych obrazów rentgenowskich twarzoczaszki.
Zastosowanie systemu radiografii cyfrowej pozwala obniżyć dawkę promieniowania aż o 90%. Obraz zdjęcia otrzymujemy na monitorze komputera już w kilka sekund po wykonaniu zdjęcia. Zdjęcie takie możemy kilkadziesiąt razy powiększyć, co pozwala tak lekarzowi jak i pacjentowi szczegółowo obejrzeć zdjęcie. Istnieje możliwość przetworzenia obrazu, zmiany jasności i kontrastu, co pozwala przeanalizować najmniejsze detale i pomierzyć je co do milimetra. Wszystkie wykonane zdjęcia są automatycznie zapisywane i archiwizowane. Zalety systemu radiografii cyfrowej mają bezpośredni wpływ na skuteczne leczenie Pacjenta, pozwalają na znaczne zaoszczędzenie czasu (mniejsza liczba dodatkowych wizyt w gabinecie stomatologicznym).
Planmeca Intra

2

Jednym z podstawowych elementów prawidłowego leczenia stomatologicznego jest odpowiednia diagnostyka. W naszym gabinecie posługujemy się najnowocześniejszą aparaturą do wykonywania zdjęć rentgenowskich – jest to: najnowszej generacji aparat punktowy Planmeca Intra oraz system radiografii cyfrowej dający na ekranie komputera w ciągu kilku sekund czytelny obraz diagnostyczny.
System radiografii cyfrowej umożliwia wykonanie zdjęć najwyższej jakości przy równoczesnym zredukowaniu dawki promieniowania nawet do 70-90% (około 10-krotnie mniejsze promieniowanie w porównaniu do tradycyjnej kliszy). Specjalny czujnik (zastępujący tradycyjną kliszę rtg) podłączony do komputera umieszcza się w ustach pacjenta i wykonuje zdjęcie.

DentaSpa.pl © 2014

   Realizacja: Icommedia.pl